English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Informacje prasowe

2011-11-30

Piłkarskie Mikołajki dla dzieci

Firma PBG Erigo wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej RED BOX z okazji zbliżających się Mikołajek, przygotowała niespodziankę dla najmłodszych fanów piłki nożnej. W dniach 3-4 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie zagrają najlepsze drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe z Wielkopolski.

2011-11-25

Hotele klasy średniej wkraczają na Polski rynek

Globalny kryzys finansowy ostatnich lat wywołał wzrost popytu na hotele klasy ekonomicznej. Zarówno biznesmeni, jak i turyści coraz chętniej korzystają z usług hoteli klasy średniej ze względu na ich wysoki standard i niewygórowaną cenę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, PBG Erigo podjęło się realizacji w Świnoujściu pierwszego w Polsce hotelu marki Hampton by Hilton, który przyjmie swoich Gości w pierwszym kwartale 2012 roku.

2011-11-24

Coraz mniej mieszkań z rządową dopłatą

Zmiany, które zostały wprowadzone po 31 sierpnia tego roku, znacząco zmniejszyły liczbę mieszkań dostępnych z rządową dopłatą. Znalezienie odpowiedniego lokum będzie coraz trudniejsze, bo chętnych na skorzystanie z programu „Rodzina na swoim” nie brakuje, a ten potrwa już tylko do końca 2012 roku.

2011-10-14

Osiedle Ecoria, czyli ekorewolucja w miejskiej przestrzeni

Rusza budowa kompleksu mieszkaniowego przy ulicy Karpia w Poznaniu. Osiedle Ecoria to nowa inwestycja firmy PBG Erigo, stworzona z myślą o tych, którzy chcą mieszkać w zgodzie z naturą.

2011-09-23

Pierwszy w Polsce hotel marki Hampton by Hilton ma Dyrektora Sprzedaży

Firma PBG Erigo, odpowiedzialna za realizacje hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu, kompletuje zespół pracowników wyższego szczebla. Stanowisko Dyrektora Sprzedaży objęła Marlena Szczecińska, związana dotychczas z hotelem Focus w Szczecinie.

2011-08-17

Skalar Office Center nagrodzony w konkursie European Property Awards

Skalar Office Center znalazł się wśród laureatów nagrody na najlepszy projekt architektoniczny w kategorii Office Architecture w konkursie European Property Awards. To jedyny polski obiekt, który został wyróżniony przez międzynarodowe jury w tegorocznej edycji konkursu.

2011-08-10

Zmiany w Grupie PBG

Na rynku deweloperskim już wkrótce pojawi się nowa marka z dniem 1 sierpnia rozpoczęliśmy promocję PBG Erigo. Wprowadzenie nowej marki jest efektem strategii rozwoju Grupy PBG DOM, należącej do Grupy Kapitałowej PBG.

2011-07-19

Ruszyła rekrutacja do Hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu

Osoby zainteresowane pracą w hotelarstwie już mogą starać się o posadę w pierwszym w Polsce hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu. Po otwarciu, które planowane jest zimą tego roku, pracę znajdzie tu ponad dwadzieścia osób.

2011-07-14

Gdy mama i tata kupują mieszkanie

Teren przeznaczony do zabawy dla dzieci to jedna z ważniejszych rzeczy, na którą zwracają uwagę rodzice kupujący mieszkanie. Zarządcy osiedli i deweloperzy dokładają w związku z tym jeszcze więcej starań, żeby zapewnić najmłodszym mieszkańcom jak najlepsze warunki. Potwierdzają to kontrole Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, z których wynika, że place zabaw są coraz bezpieczniejsze.

2011-07-05

Gdzie mieszkać zdrowo?

Duże zagęszczenie budynków i ścisk uliczny w miastach mają zły wpływ na samopoczucie ich mieszkańców. Szybkie tempo życia odbija się niekorzystnie także na zdrowiu. Jest przyczyną zmęczenia i zdenerwowania, a stąd już krótka droga do rozwoju chorób serca, migreny czy depresji… Po ciężkim dniu w pracy zdecydowanie zdrowszy jest odpoczynek na spacerze w lesie za domem, niż na balkonie na zatłoczonym osiedlu. Przeprowadzkę za miasto warto rozważyć także ze względów ekonomicznych, okazuje się, że dom na obrzeżach kosztuje dziś prawie tyle samo, co trzypokojowe mieszkanie w centrum.

2011-06-29

Wykończenie w dobrej cenie

Popularność tzw. „mieszkaniowych gotowców” rośnie, a okres wakacyjny na pewno będzie temu sprzyjał jeszcze bardziej. Kupno mieszkania „pod klucz” daje bowiem dużą oszczędność czasu, który można poświęcić np. na wakacje, po powrocie z których rozpakujemy walizki w urządzonym już mieszkaniu. Ku takiemu rozwiązaniu coraz częściej skłaniają się również deweloperzy, np. PBG Dom, który przygotował promocję wykończenia mieszkania za jedyne 200 zł netto za m kw.

2011-06-28

Mieszkanie w trakcie budowy kupisz jeszcze taniej

Osoby poszukujące mieszkania coraz częściej decydują się na nie już na etapie budowy osiedla. Jeśli taki zakup finansowany jest z kredytu, to do czasu oddania budynku do użytkowania i wpisania hipoteki do księgi wieczystej, trzeba ponosić koszty ubezpieczenia i spłacać odsetki. W perspektywie kilkunastu miesięcy jest to wydatek przynajmniej kilku tys. zł. Na rynku pojawiają się jednak oferty, dzięki którym można tego uniknąć.

2011-06-13

Bridgestone od sierpnia w Skalar Office Center

Najwyższej klasy biurowiec w Poznaniu – Skalar Office Center – wzbogacił się o nowego najemcę. Tym razem jest to ogólnoświatowy lider na rynku opon, firma Bridgestone. Nowy lokal korporacji zajmie 1 600 m kw. i znajdzie się na drugim piętrze.

2011-05-24

Międzynarodowa firma IT w Skalar Office Center

Poznański biurowiec najwyższej klasy A będzie siedzibą jednego z polskich oddziałów firmy Itelligence. Jest to już druga, obok Arvato Services, zagraniczna spółka, która wybrała Skalar Office Center. Z kolei wśród krajowych najemców biurowca wymienić można m.in. PZU SA oraz PBG Dom.

2011-05-04

Dwa biurowce PBG Dom w Poznaniu

Spółka PBG Dom, deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG, została właścicielem kolejnego biurowca w Poznaniu. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Sienkiewicza 22.

2011-04-27

Db GROUP projektuje Hampton by Hilton w Świnoujściu

Wybrano biuro projektowe, które zajmie się przygotowaniem projektów i realizacją wnętrz pierwszego w Polsce hotelu marki Hampton by Hilton. Zadanie to powierzono firmie db GROUP Jezierska Janiszewski sp. j., która została jednocześnie inwestorem zastępczym obiektu.

2011-04-19

Z Radisson Blu do Hampton by Hilton

Wybrano dyrektora generalnego Hampton by Hilton w Świnoujściu. Spółka PBG Dom, odpowiedzialna za inwestycję, rozpoczęła 15 kwietnia współpracę z Małgorzatą Kraśniewską, związaną dotychczas z grupą hotelową REZIDOR.

2011-04-05

Rośnie popularność mieszkaniowych "gotowców"

Stan „pod klucz” to rozwiązanie, na które osoby inwestujące w nowe mieszkanie decydują się coraz częściej. W modelu tym, w odróżnieniu od standardu deweloperskiego, który wymaga dodatkowego nakładu pracy, otrzymujemy całkowicie wykończone pomieszczenia, do których można się wprowadzić, przyjeżdżając jedynie z walizką.

2011-03-30

Osiedle w stylu włoskim rośnie na poznańskim Grunwaldzie

Budowa osiedla Quadro House jest na półmetku. Wszystkie budynki mają już zalane stropy, opracowano również nowe projekty aranżacji wnętrz w częściach wspólnych. Od początku prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Quadro House zostanie oddane do użytku na koniec I kwartału 2012 r.

2011-03-17

Seminarium o funkcjonalnej powierzchni biurowej w Skalar Office Center

Wydajne, efektywne oraz ekspresyjnie zaprojektowane biura mogą polepszyć warunki pracy i tym samym zwiększyć wydajność pracowników, nawet o kilkadziesiąt procent. 29 marca, w Skalar Office Center, rozmawiać na ten temat będą eksperci i specjaliści od projektowania biur, którzy przyjadą do Poznania na Seminarium Funkcjonalne Biuro 2011.

2011-03-14

Łatwiej o mieszkania na obrzeżach miasta

Zgodnie ze zmianami do programu Rodzina na swoim, zaproponowanymi przez rząd w styczniu, dopłaty państwowe do kredytu już wkrótce mogą być dostępne wyłącznie dla nowych mieszkań oraz budowy domów. Ponadto obniżone zostaną limity cen o ok. 21 proc., co oznacza, że do programu kwalifikować się będą głównie tańsze mieszkania.

2011-03-07

Dobry rok dla rynku powierzchni biurowych

Sytuacja na rynku powierzchni biurowych uległa w 2010 r. znacznej poprawie. Coraz więcej firm decyduje się na urządzenie swojej siedziby w nowoczesnym biurowcu. Poza względami wizerunkowymi jest to bowiem także sposób na podnoszenie wydajności pracy oraz przyciągnięcie wykwalifikowanych pracowników, którzy są główną siłą napędową dobrze prosperujących przedsiębiorstw.

2011-02-28

Spokojna głowa na strzeżonym osiedlu

Jeszcze niedawno był to luksus dla wybranych, obecnie osiedla strzeżone stają się standardem. Ogrodzenie, stały monitoring oraz czuwający całą dobę portier są udogodnieniami, bez których wiele osób nie wyobraża sobie spokojnego życia. Bezpieczeństwo jest obok bliskości terenów zielonych i placu zabaw najważniejszym atutem osiedli mieszkaniowych. Doceniają to zwłaszcza rodzice z małymi dziećmi, którzy coraz częściej wybierają zakup nieco droższego, lecz wyposażanego we wszystkie środki ochrony, mieszkania.

2011-02-21

Pierwszy w Polsce hotel Hampton by Hilton powstanie w Świnoujściu

Światowa sieć hoteli Hilton Worldwide ogłosiła zawarcie umowy franczyzowej z PBG Dom Sp. z o.o. na otwarcie hotelu marki Hampton by Hilton w Świnoujściu. Nowy hotel zacznie przyjmować gości zimą 2011 r. i odda do ich dyspozycji 104 pokoje.

2011-02-09

Nowa siedziba PBG DOM w biurowcu Skalar Office Center

Pierwsze tygodnie roku, to okres sprzyjający podejmowaniu nowych inicjatyw. W myśl tej zasady deweloper PBG DOM również planuje zmiany. Z racji tego, że jest to renomowane i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, jego siedziba musi znajdować się w równie znamienitym miejscu. Wybór padł na Skalar Office Center – nowoczesny biurowiec klasy A w Poznaniu.

2011-01-31

Skalar Office Center ma kolejnych najemców

Poznań – jak na miasto biznesu przystało – potrzebuje nowoczesnych biurowców. W ostatnim czasie stolica Wielkopolski wzbogaciła się o Skalar Office Center – budynek biurowy spełniający standardy najwyższej klasy A. Zainteresowanie wynajęciem powierzchni w tym biurowcu jest coraz większe. Wysokim standardem i lokalizacją obiekt przyciąga największe korporacje oraz oddziały zagranicznych koncernów.

2011-01-26

PBG Dom Laureatem Certyfikatu Solidna Firma 2010

Program Solidna Firma już od 9 lat wspiera i promuje rzetelne firmy, poddając je jednocześnie surowej weryfikacji. Powstaje w ten sposób baza godnych zaufania przedsiębiorstw, do której w tym roku dołączył deweloper PBG Dom, prowadzący inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w różnych miejscach w kraju.

2011-01-19

Kup mieszkanie taniej, zanim budynek stanie na placu budowy

Zainteresowanie mieszkaniami, których budowa nie została jeszcze zakończona jest coraz większe. Dotyczy to również lokali, których budowa nawet się nie rozpoczęła. Zachętą do tego typu działań jest przede wszystkim korzystna, bo niższa o kilkaset złotych na każdym metrze kw. cena, a także wzrost zaufania do deweloperów, którzy tworzą bezpieczne procedury dla zakupu mieszkań „w budowie”.

2011-01-03

PBG DOM wyda 100 mln zł na inwestycje

Nawet 100.000.000 zł zamierza wydać PBG DOM na zakup nowych projektów w 2011r. Deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG S.A. planuje dynamiczny rozwój zarówno w sektorze budownictwa mieszkaniowego jak i prowadzenia inwestycji komercyjnych na terenie całego kraju.

PBG Erigo. Newsletter

Google+