English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Informacje prasowe

2012-05-28

PBG Erigo rozbudowuje osiedle Dolina Potęgowska

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa II etapu osiedla Dolina Potęgowska w Gdańsku. W trzech kameralnych budynkach znajdzie się kolejnych 69 mieszkań z balkonami i przestronnymi tarasami. Projekt osiedla wyróżniają nowatorskie rozwiązania z zakresu proekologicznego gospodarowania wodą, tj. ogrody deszczowe, suche strumienie czy zielone dachy.

2012-04-26

Jak Polacy finansują zakup nowego mieszkania?

Kupując nowe mieszkania, Polacy najchętniej wybierają dwupokojowe, których metraż nie przekracza 50 mkw. Nieco mniejszą popularnością cieszą się również lokale trzypokojowe, których całkowity koszt wynosi ok. 400 tys. zł. Zakup inwestycji 90 proc. z nas pokrywa kredytem hipotecznym – wynika z analizy PBG Erigo.

2012-03-27

Kameralne osiedla zastępują wielką płytę

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kupowano mieszkania w kilkunastopiętrowych blokach wykonanych z wielkiej płyty. Ważne również było to, by osiedle było usytuowane jak najbliżej centrum. Obecnie na rynku pierwotnym królują trzy – i czteropiętrowe budynki zbudowane z cegły, same zaś mieszkania projektowane są tak, by maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Jakie rozwiązania wdrażają deweloperzy, by wyjść naprzeciw zmieniającym się trendom?

2012-02-24

Przyjdź na targi i kup mieszkanie prosto z wieszaka!

Wybór mieszkania to niełatwa decyzja, zwłaszcza jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Tym, którzy planują zakup własnego M, z pomocą przychodzą targi mieszkaniowe, gdzie w ramach "Wiosennych nowości targowych" można upolować prawdziwe okazje, np. na odwiedzających stoisko firmy PBG Erigo czeka wyprzedaż rodem z butiku.

2012-02-14

Trudna sztuka kompromisu, czyli jakie mieszkanie dla dwojga

Kobiety, jeśli decydują się na zakup mieszkania, zwracają uwagę na ilość pokoi, estetykę budynku, poczucie bezpieczeństwa oraz niezbyt hałaśliwe usytuowanie. Dla mężczyzn z kolei istotna jest cena za metr kwadratowy, oszczędne rozwiązania technologiczne oraz bezpieczeństwo samej transakcji. Jak połączyć te dwie płaszczyzny, by wymarzone mieszkanie spełniało wymagania zarówno pań, jak i panów?

2012-01-25

Ciasne ale własne. Jak urządzić małe mieszkanie, aby było wygodne?

Największym powodzeniem w Polsce cieszą się niewielkie mieszkania dwupokojowe o powierzchni ok. 40 m kw., na których często musi pomieścić się kilkuosobowa rodzina. W jaki sposób zagospodarować przestrzeń, aby zachować odpowiedni klimat i jednocześnie zmieścić niezbędne meble, sprzęt AGD oraz rzeczy wszystkich mieszkańców na tak małej powierzchni?

2012-01-11

Dobry czas dla kupujących, ceny mieszkań spadają

W 2011 roku po raz pierwszy w Polsce w budowie było ponad 700 tys. mieszkań – poinformował Piotr Styczeń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Oprócz większego wyboru, nadpodaż tego sektora nieruchomości wymusiła na rynku zmniejszenie cen za m kw. Czy oznacza to, że w końcu Polaków będzie stać na własne M?

PBG Erigo. Newsletter

Google+