English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Informacje prasowe

2013-12-17

Mieszkanie dla Młodych - o czym trzeba wiedzieć

Już dosłownie dni dzielą nas od startu programu MDM. Dla wielu młodych Polaków ma być on szansą na zakup pierwszego mieszkania – państwo pomoże im w finansowaniu wkładu własnego. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, Mieszkanie Dla Młodych zawiera klauzule, które ograniczają sposoby korzystania z nowego lokum. Sprawdź na co uważać. Zapraszamy do lektury artykułu w którym komentarza udzielił ekspert PBG Erigo.

2013-11-30

Negocjacje z deweloperem. Skuteczność w trzech krokach

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwa się przez lata. Dotyczy to także sfery finansowej, bo mało kogo stać dziś na zakup własnego „M” bez zaciągania kredytu. Cena jaką zapłacimy za lokum może odbijać się na naszej sytuacji finansowej jeszcze przez długie lata. Wniosek? Warto negocjować z deweloperem. Zapraszamy do lektury artykułu z udziałem naszego eksperta.

2013-09-30

Student na swoim? Pod warunkiem, że go stać.

Pod koniec września do miast zaczynają napływać studenci. Osoby wynajmujące mieszkania zacierają ręce – żacy muszą gdzieś mieszkać, a w akademikach dla nie starczy przecież miejsc dla wszystkich. Jednak część właścicieli mieszkań może zapomnieć o „wielkich żniwach”. Dlaczego? Bo niektórzy studenci zamiast do wynajmowanego pokoju wprowadzają się do …. własnego mieszkania. Czy to na pewno opcja tylko dla bogaczy?

2013-08-08

Gdzie poznaniacy mówią dobranoc, czyli PBG Erigo na portalu Onet.pl

W jakich dzielnicach Poznania chciałby mieszkać statystyczny poznaniak? Czy w ogóle stać go na wymarzoną lokalizację? Jak pokazują badania, poznaniaków interesują głównie dwa rejony miasta, a większość z nich stać na małe metraże. Na znacznie więcej mogą pozwolić sobie głównie ci klienci, którzy ukończyli 35 rok życia.

2013-07-11

ABC zakupu mieszkania okiem właściciela

Zakup mieszkania to poważna decyzja, której zawsze towarzyszą wątpliwości i pytania. Jak więc przebrnąć przez gąszcz ofert i deweloperów? Jak pokazują badania najchętniej pytamy o opinie znajomych, którzy dokonali już zakupu. Na co ich zdaniem należy zwrócić uwagę?

2013-06-07

Mieszkanie dla Młodych: ranking miast – sprawdź czy dostaniesz dopłatę?

Program Mieszkanie dla Młodych miał być szansą dla małżeństw i singli na zakup pierwszego mieszkania. Na horyzoncie pojawiły się czarne chmury – wielu chętnych będzie mieć trudności ze znalezieniem mieszkania, które spełniłoby kryteria programu. Kto ma największe, a kto najmniejsze szanse na własne cztery kąty? Prezentujemy mieszkaniowy ranking miast.

PBG Erigo. Newsletter

Google+