English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Informacje prasowe

2014-12-04

Wkład własny – zniweczy marzenia o własnym M?

Rok 2015 zapowiada się ciężko – przynajmniej dla tych, którzy marzą o zakupie mieszkania. Wszystko przez obowiązkowy wkład własny przy zaciąganiu kredytu: od stycznia będzie wynosić on minimum 10% wartości mieszkania. W praktyce oznacza to, że każdy Polak pragnący kupić własne „M”, będzie musiał wyłożyć na stół kilkadziesiąt tysięcy złotych. W 2017 r. poprzeczka pójdzie jeszcze wyżej – wkład własny ma wzrosnąć do poziomu 20%! Zanim załamiesz ręce przeczytaj o kilku sprawdzonych sposobach na zgromadzenie wkładu własnego. Innym już się to udało!

2014-11-13

5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim odbierzesz mieszkanie

Wielu nabywców przekonało się, że błędy popełnione podczas odbioru mieszkania mogą dawać się we znaki przez kilka kolejnych lat. Zanim przyjmiesz klucze do lokalu i podpiszesz protokół upewnij się, że nie bierzesz „kota w worku”. Eksperci są zgodni – po dokonaniu odbioru mieszkania dochodzenie roszczeń może być trudniejsze. Aby oszczędzić sobie stresu w przyszłości upewnij się, co tak naprawdę odbierasz od dewelopera!

2014-10-31

Dom za miastem. Tysiące Polaków wpadło w pułapkę

Miało być pięknie: cisza, spokój piękny dom i własny ogródek. Ta wizja skusiła w ostatnich latach tysiące naszych rodaków, którzy ochoczo opuścili mury miast i wyjechali na wieś. Sielanki jednak nie ma – spora grupa „imigrantów” boryka się teraz z męczącymi dojazdami do pracy w mieście i rozwożeniem dzieci do przedszkoli oraz szkół. A to tylko wierzchołek góry lodowej problemów. Czy z tej pułapki jest wyjście?

2014-09-19

Jak prześwietlić dewelopera?

Jak nie dołączyć do grona osób poszkodowanych przez upadłych deweloperów? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie każdy, kto szuka lokalu na rynku pierwotnym. Rozwiązanie jest jedno: trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i prześwietlić dewelopera. Kolorowe foldery zmyliły już niejednego – gdzie zatem szukać wiarygodnych, twardych danych?

2014-08-22

Inni spłacą Twój kredyt – czyli 3 metody na finansowanie mieszkania

Chcesz kupić mieszkanie, ale z funduszami krucho? W tej sytuacji jest kilka milionów Polaków – od lat dane GUS wskazują na ogromny mieszkaniowy głód w kraju nad Wisłą. Szczęście w nieszczęściu polega jednak na tym, że zakup mieszkania można sfinansować na różne sposoby – kredyt hipoteczny to nie wszystko. Przeczytaj i sam wybierz formę w jakiejś zapłacisz za własne „M”.

2014-07-09

Mieszkasz w dużym mieście? Deweloperzy biją się o Ciebie!

Nikt nie mówił, że będzie sprawiedliwie – na to, jak szeroki mamy wybór mieszkań w dużej mierze decyduje miejsce w którym szukamy własnego lokum. Kto ma najlepiej? Przodują mieszkańcy dużych miast, choć ich sytuacja też ma swoje minusy. Mieszkanie w metropolii kosztuje.

2014-06-18

Przychodzi Polak do dewelopera

Polują wiosną i jesienią, wypytują o sąsiadów i kochają negocjacje, zwłaszcza jeżeli są z Poznania. Kto? Mieszkańcy wielkich miast, którzy szukają własnego mieszkania. O zwyczajach, wpadkach i upodobaniach klientów opowiada przedstawiciel PBG Erigo.

2014-01-30

Tanie mieszkanie od dewelopera? Są na to sposoby

Nowe mieszkanie deweloperskie jest z reguły poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Szkoda jednak składać broń bez walki. Można je kupić taniej. Istnieje kilka łatwych sztuczek dzięki którym nowe „M” da się upolować w niższej cenie. Sprawdź o czym nie powiedzą Tobie sprzedawcy!

PBG Erigo. Newsletter

Google+