English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Dobry deweloper – Poznań know how

Ci, którzy mają za sobą zakup mieszkania wiedzą, ile wysiłku trzeba włożyć w całą procedurę nabycia lokum. Kupno własnego „M” jest często największą w życiu inwestycją i nie opłaca się tu podejmować pochopnych ruchów. Jedną z kluczowych decyzji, którą trzeba podjąć jest wybór dewelopera. Pytanie tylko kim jest tzw. „sprawdzony” deweloper? Poznań ma tu coś do powiedzenia – w stolicy wielkopolski działa kilku inwestorów a w każdej chwili mogą pojawić się następni. Kogo wybrać?

 

 

Mieszkania kupowane od dewelopera kuszą klientów nowoczesną architekturą i dobrą lokalizacją Takich atrakcyjnych „miejscówek” nie brakuje także w Poznaniu. Przykładem może być choćby Osiedle Ecoria wybudowane przez PBG Erigo przy ul. Karpiej (ostatnie mieszkania czekają! www.ecoria.pl). W pobliżu znajdują się zarówno tereny zielone jak i przedszkola, szkoły i przystanki autobusowe. Warto dodać, że nowe inwestycje deweloperskie obejmują nie tylko same lokale, ale też garaże czy i place zabaw. Jeśli chodzi o Poznań, dobry deweloper nie jest wcale ginącym gatunkiem. Wręcz przeciwnie. Obecnie budowane mieszkania zapewniają komfortowe warunki życia i pozwalają na odpoczynek po ciężkim dniu pracy.

 

Poznań – sprawdzony deweloper? To możliwe

Mieszkaniowym zakupom sprzyja nowa „ustawa deweloperska”, która zabezpiecza interesy kupujących. Nowe przepisy weszły w życie przeszło dwa lata temu. Od tego czasu deweloper ma obowiązek dostarczyć klientom prospekt informacyjny wypełniony danymi na temat inwestycji i samego dewelopera. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na informacje dotyczące sposobu finansowania inwestycji. Dzięki nim dowiemy się, jak wysoki jest wkład własny dewelopera a jaka część finansowania pochodzi z kredytu. W prospekcie sprawdzimy też m.in. czy deweloper posiada uprawnienia zezwalające na budowę i czy nie toczy się przeciw niemu poważniejsze postępowanie egzekucyjne. Nawet najlepsza ustawa nie zastąpi jednak czujności nabywcy. Jak znaleźć sprawdzonego dewelopera w Poznaniu? Spokojnie – to zadanie jest jak najbardziej wykonalne. Trzeba tylko wiedzieć co, gdzie i kiedy sprawdzić.

 

 

Poznań – dobry deweloper o krok

Wybierając dewelopera warto prześledzić jego poprzednie inwestycje. Czy zakończyły się sukcesem? Nie zaszkodzi też wgląd do publicznie dostępnych dokumentów. Na listę lektur obowiązkowych należy wpisać Krajowy Rejestr Sądowy. Dzięki KRS sprawdzimy np. czy wobec dewelopera nie prowadzi się postępowania upadłościowego i kto ma uprawnienia do zawierania umów w jego imieniu. To nie wszystko warto skontaktować się z kimś kto już odebrał mieszkanie od tego dewelopera. Taka osoba będzie mogła powiedzieć nam na ile wywiązał się on ze swoich obowiązków i, czy np. naprawiał usterki we właściwym czasie. Nie zaszkodzi też krótki research w sieci. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło „poznań – sprawdzony deweloper” i już wyskoczą nam stornu na których internauci oceniają inwestorów. Jednak uwaga! Internetowy research na pewno nie zastąpi nam uważnego przeczytania umowy i dokładnego prześwietlenia dewelopera.

 

 

 

Dane kontaktowe:

Biuro sprzedaży PBG Erigo

Skalar Office Center
ul. Górecka 1
60-201 Poznań
tel.: +48 61 85 52 219

 

Ilustracja 1: Dobry deweloper w Poznaniu? Poszukiwania czas zacząć - może uda się kupić mieszkanie w MDM?

 

Ilustracja 2: Nowe mieszkanie są bardzo ustawne i można urządzić je według własnego pomysłu. Na zdjęciu wizualizacja mieszkania PBG Erigo - sprawdzonego dewelopera z Poznania

 

Ilustracja 3: Sprawdzony deweloper? - Poznań ma się czym pochwalić. Na zdjęciu wizualizacja Osiedla Ecoria - obecnie mieszkania są już gotowe do odbioru

Google+