English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Nowe mieszkania w Poznaniu – co wybrać by nie żałować

Jeśli planujesz zakup mieszkania w stolicy wielkopolski z pewnością zdążyłeś się zapoznać z ofertą rynku pierwotnego i wtórnego. Sprzedaż mieszkań w Poznaniu kwitnie i nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić. Sprawdź, na co zwrócić uwagę aby znaleźć mieszkanie w pełni spełniające Twoje potrzeby.

 

Nabycie własnego lokum to zwykle życiowa inwestycja. Niejednokrotnie aby kupić własne „M ” klienci zaciągają spore kredyty, które potem trzeba spłacić. Dlatego tak ważne jest aby podjąć dobrą decyzję. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie mieszkanie kupić. Mieszkania w Poznaniu są tak różnorodne jak potrzeby mieszkańców.

 

Mieszkania – Poznań kusi nabywców

Szczególnym zainteresowaniem nabywców – być może dzięki programowi MDM, cieszą się inwestycje deweloperskie. Powód jest prosty – MDM pozwala kupić własne „M” taniej a nowe lokale można urządzić wykończyć według swojego pomysłu. W ramach MDM można nabyć nawet 3 czy 4 pokojowe mieszkania – takie lokale posiada w swojej ofercie PBG Erigo – wystarczy odwiedzić Osiedle Ecoria na naramowicach i przekonać się samemu. Plusem nowych mieszkań jest też świeżość, nowoczesny design i dogodne lokalizacje. Aby skusić klientów deweloperzy oferują nowe mieszkania w Poznaniu w coraz niższych cenach. Nic tylko zająć się uważnym przeglądaniem ofert – pod warunkiem, że wiemy czego szukamy. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od określenia dzielnicy, w której chcielibyśmy mieszkać. Poznaniacy mają w czym przebierać.

 

Poznań – nowe mieszkania czekają wszędzie

Dzielnic w których prowadzone są inwestycje deweloperskie nie brakuje. Praktycznie w każdej części Poznania coś się buduje bądź sprzedaje. Warto trzymać rękę na pulsie – pierwsze i ostatnie mieszkania często idą w parze z atrakcyjnymi rabatami. Na hasło „mieszkania Poznań” do wyboru mamy multum lokalizacji: Rataje, Piątkowo, Naramowice, Śródka, Wilda, Winogrady – do tego jeszcze Żegrze, Chartowo i Winiary. W każdej z tych dzielnic wiele różnych ofert. Skąd wiedzieć co wybrać? Wybór ograniczy nam zapewne zasobność portfela i oczekiwana liczba pokoi. Warto wziąć też pod uwagę sposób w jaki zamierzamy korzystać z nowego lokum. Jeśli chcemy na przykład rozkoszować się domowymi pieleszami może lepiej zainwestować w większy metraż.

 

Poznań – sprzedaż mieszkań na zielono!

Osoby planujące zakup własnego „M” powinny rozważyć też kwestie dojazdowe. Jeśli nasze stałe miejsce pracy znajduje się np. w Suchym Lesie to wówczas dojazdy z dajmy na to Górczyna mogą być dosyć uciążliwe. Jeśli planujemy powiększenie rodziny lub już posiadamy dzieci trzeba wybadać, czy w okolicy znajdują się przedszkola i żłobki oraz szkoły. Nowe mieszkania w Poznaniu ulokowane są często w pobliżu teren w zielonych – to duży plus, bo parki czy skwery pozwolą nam na wypoczynek po pracy. Przykładem takiego dobrze usytuowanego osiedla jest Ecoria – zlokalizowana przy ul. Karpiej w Poznaniu. Mieszkańcy osiedla mają dostęp do terenów zielonych, sklepów, klubów fitness, szkół oraz przedszkoli a przy tym w krótkim czasie mogą dojechać do centrum miasta.

 

Ilustracja 1: Nowe mieszkania w Poznaniu można urządzić według własnego pomysłu

Ilustracja 2: Poznań - mieszkania deweloperskie powstają praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Na zdjęciu widać Osiedle Ecoria

Ilustracja 3: Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań - Poznań jest tu rynkowym liderem

Google+