English version

Grupa PBG

mapa serwisu

Poznań – deweloperzy biją się o Twoje względy

Konkurencja duża, a klient wymagający. Jeśli chodzi o Poznań – developerzy mają o co walczyć. I często im się udaje. Wystarczy spojrzeć na twarde dane. Jak informuje raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, tylko w 2012 roku Poznań był jednym z 5 miast w których deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań! Co powinieneś wiedzieć o lokalnych deweloperach?

 

 

Działasz jako deweloper? – Poznań stawia wymagania

Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk i Poznań – według danych UOKiK, to w tych miastach rynek deweloperski kwitnie szczególnie intensywnie – przynajmniej biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych lokali. Oferta w zakresie mieszkań z rynku pierwotnego jest w tych miastach bardzo szeroka. Do wyboru mamy nie tylko standardowe osiedla rodzinne, ale także bardziej prestiżowe inwestycje realizowane z myślą o klientach z zasobniejszymi portfelami. Jednak uwaga – poznański klient jest nie tylko wymagający, ale i – jeśli wierzyć stereotypom – oszczędny. Nie ma rady drodzy deweloperzy, Poznań oczekuje wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Patrząc na ofertę można zaryzykować stwierdzenie, że potrzeby te są zaspokajane nawet z nawiązką. Trzeba po prostu dobrze trafić.

 

Gdzie budują deweloperzy? Poznań cały w inwestycjach

W ostatnim czasie prawdziwym hitem okazał się program MDM, który ułatwia młodym ludziom zakup mieszkań z rynku pierwotnego. Jak? Państwo dopłaca do ich wkładu własnego, jednak oczekuje też, że wybrane mieszkanie nie wykroczy poza przyjęty limit cenowy. W tej chwili w Poznaniu poprzeczka zawieszona została na poziomie: 5 907 zł/m2. Nie każdy poznański developer posiada takowe lokale w ofercie. Dobrym wyjątkiem jest tu PBG Erigo, który sprzedaje mieszkania w ramach MDM – nawet takie, które zawierają 3 lub 4 pokoje. Aby je obejrzeć wystarczy udać się na Naramowice (sprawdź ofertę! www.ecoria.pl). Skoro o dzielnicach mowa – na terenie Poznania szczególnym zainteresowaniem deweloperów cieszy się też Piątkowo czy Grunwald bądź Rataje. Aby rozeznać się w ofercie wystarczy dostęp do internetu. Na hasło „Poznań deweloper” z pewnością wyskoczy nam wiele trafnych wyników Kiedy już wyznaczymy kilka interesujących miejsc, warto umówić się na oglądanie lokalu. Rozmowa z przedstawicielem dewelopera pomoże Tobie w podjęciu decyzji.

 

Poznań – deweloperzy dają więcej jeśli chcesz

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że (przynajmniej jeśli chodzi o Poznań) developer jest zwykle skłonny pójść na pewne ustępstwa. Warto uważnie śledzić rynek i polować na promocje – chętnych na okazyjne zakupy jest więcej niż myślisz. Przekonali się o tym nabywcy mieszkań na Osiedlu Ecoria – w specjalnej promocji „Przybij Piątkę” można było kupić własne „M” w niższej cenie. Pierwsze mieszkania w tej ofercie rozeszły się jak ciepłe bułeczki, zainteresowanie było tak duże, że do puli promocyjnych lokali włączono kolejne lokale. Jeśli deweloper nie oferuje akurat zniżek, warto zapytać o obniżenie ceny garażu czy komórki lokatorskiej. W przypadku ostatnich mieszkań, które czekają na nabywców sprzedający są w stanie zejść z ceny, po to żeby zamknąć daną inwestycję i skupić się na innych działaniach.

 

Dane kontaktowe:

Biuro sprzedaży PBG Erigo

Skalar Office Center
ul. Górecka 1
60-201 Poznań
tel.: +48 61 85 52 219

 

Ilustracja 1: Parking na os. Ecoria (Poznań) Deweloperzy budują zwykle mieszkania z garażami

 

Ilustracja 2: Poznańscy deweloperzy wiedzą jakich mieszkań szukają rodziny z dziećmi i dostosowują do nich swą ofertę

 

Ilustracja 3: Developerzy z Poznania (i nie tylko) oferują nabywcom kontakt z profesjonalnymi doradcami

Google+